Zakład produkcyjny Intersnack Poland w Nysie wznowił działalność po powodzi
Nyski zakład firmy Intersnack Poland, podobnie jak wiele innych w regionie dolnośląskim i opolskim, ucierpiał z powodu szalejącej na południu Polski powodzi.W przywracaniu obiektu do działania brali udział także pracownicy firmy i w wyniku intensywnych prac 30 września zakład wznowił działalność w wybranych obszarach produkcyjnych.
Przywrócona została także praca magazynu wyrobów gotowych i wznowione zostały dostawy produktów m.in. chipsów, chrupek i prażynek marki Przysnacki z nyskiego zakładu. Niektóre linie produkcyjne planowo pozostają wyłączone z operacji w związku z trwającą rozbudową i modernizacją fabryki, jednakże z pełną dostępnością produktów do zamówień.
W usuwaniu skutków klęski żywiołowej i działaniach na rzecz wznowienia produkcji w Nysie brali aktywnie udział pracownicy Intersnack. W wydanym na stronie internetowej oświadczeniu firma zamieściła podziękowania dla pracowników nyskiej fabryki oraz innych zakładów Intersnack Poland za dotychczasowe wsparcie oraz pomoc w przywracaniu do pracy linii produkcyjnych i magazynów.
- Pragniemy gorąco podziękować wszystkim pracownikom naszej firmy, którzy pomagali w przywracaniu zakładu produkcyjnego w Nysie do działania po powodzi – podkreśla w oświadczeniu Intersnack.
- Ogromne słowa uznania kierujemy także do całej lokalnej społeczności oraz władz miejskich i powiatowych, a także służb państwowych za ich heroiczny wysiłek w walce żywiołem – dodaje Cezary Pawłowski, dyrektor operacyjny, członek zarządu Intersnack Poland.
Firma Intersnack obok działań mających na celu przywrócenie produkcji, podjęła szerokie działania pomocowe skierowane do pracowników swojej nyskiej fabryki, jak również na rzecz dotkniętych klęską żywiołową mieszkańców lokalnej społeczności. Poszkodowani pracownicy firmy otrzymają zapomogi z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Natomiast w porozumieniu z władzami w Nysie producent popularnych słonych przekąsek marek Felix i Przysnacki przekazał lokalnej społeczności najbardziej potrzebne w czasie trwania klęski żywiołowej i podczas usuwania skutków powodzi rzeczy, w tym: ponad 22,6 tys. litrów wody pitnej, prawie 11 tys. różnego rodzaju konserw oraz ponad tysiąc sztuk środków czystości. Do Urzędu Miejskiego w Nysie, który dystrybuował zakupione produkty do mieszkańców, trafiło także 5 palet orzechów marki Felix. Firma nie ustaje w wysiłkach i planuje kolejne działania pomocowe.
– Powódź pozbawiła wielu mieszkańców Nysy całego dorobku ich życia, zniszczeniu uległo też wiele obiektów użyteczności publicznej i infrastruktura drogowa. W obliczu tragedii najbardziej liczą się solidarność oraz wsparcie dla poszkodowanych, a także odpowiedzialność za innych i wspólne dobro. Ta odpowiedzialność jest jedną z podstawowych wartości Intersnack, dlatego jako firma działająca w regionie od ponad 15 lat, chcemy aktywnie zaangażować się w pomoc mieszkańcom miasta i okolic. Od początku powodzi jesteśmy w stałym kontakcie z Urzędem Miejski w Nysie, aby móc na bieżąco odpowiadać na najpilniejsze potrzeby poszkodowanych. Wsparciem obejmiemy także nasze koleżanki i kolegów z nyskiego zakładu produkcyjnego – podkreśla Cezary Pawłowski.
Zakład w Nysie należy do Intersnack od 2008 roku i zatrudnia ok. 490 osób. Produkowane są tu chrupki, prażynki oraz chipsy marki Przysnacki. Trwa rozbudowa fabryki w celu zwiększenia jej mocy produkcyjnych.
Intersnack Poland Sp. z o. o. jest częścią Grupy Intersnack, lidera na rynku słonych przekąsek z niemal 60-letnim doświadczeniem. Początki działalności polskiej spółki sięgają 1992 roku, kiedy w fabryce w Słomnikach rozpoczęto produkcję orzeszków marki Felix, która bardzo szybko stała się liderem w kategorii orzeszków ziemnych i orzechów przekąskowych. W 2011 roku na rynku pojawiły się produkty pod marką Przysnacki, która krótko po wprowadzeniu zdobyła pozycję nr 2 w kategorii chrupek i prażynek i nr 1 w tej kategorii w kanale hipermarketów. Obecnie Intersnack Poland zatrudnia ponad 1 200 osób w trzech zakładach produkcyjnych: w Nysie, gdzie wytwarzane są chipsy, chrupki i prażynki, w Radomiu, gdzie produkowane są chipsy oraz w Słomnikach, gdzie przetwarzane są orzechy i orzeszki. W 2023 roku polska spółka sprzedała ponad 77 tys. ton słonych przekąsek, a jej obroty osiągnęły ponad 1,5 mld złotych.
Każdego dnia Intersnack oferuje konsumentom najlepszy wybór pysznych słonych przekąsek, które zapewnią chwile chrupiącej przyjemności. O ich wysokiej jakości świadczą liczne nagrody – w Polsce są to m. in. Superbrands, Hit Handlu, Perła Rynku FMCG, Produkt Innowacyjny czy Najlepszy Produkt – Wybór Konsumentów®.
Firma przywiązuje przy tym bardzo dużą wagę do zrównoważonego rozwoju. Działania Intersnack na rzecz środowiska naturalnego skupiają się przede wszystkim na zmniejszeniu ilości odpadów powstających w procesie produkcji – zarówno opakowaniowych, jak i jadalnych – oraz śladu węglowego w całym łańcuchu dostaw. W Polsce w 2022 roku, zredukowana została ilość materiału opakowaniowego – o 24 proc. poprzez pocienienie folii oraz o 14 proc. poprzez zmniejszenie opakowania dla wybranych produktów marki Przysnacki. Dzięki temu w kartonach mieszczą się cztery paczki więcej, co przekłada się na optymalizację transportu, a tym samym redukcję emisji CO2 do atmosfery. Ponadto kartony te, podobnie jak puszki produktów marki Felix, są wykonane w 100 proc. z materiałów nadających się do recyklingu. Dodatkowo, już od 2020 roku polskie fabryki Intersnack nie generują żadnych odpadów spożywczych – materiały odpadowe są wykorzystywane m. in. jako kompost czy pasza dla zwierząt. Eliminując na każdym kroku marnotrawstwo i straty, firma przyczynia się do tworzenia gospodarki obiegu zamkniętego.
Komentarze