Femme Fatale - nowe piwo z Browaru Pilsweizer
Browar Pilsweizer z Grybowa wprowadza na rynek ciekawą propozycję dla konsumentów poszukujących nowych smaków piwnych - ciemne piwo dolnej fermentacji z delikatnym posmakiem kawowym. Piwo otrzymało nazwę Femme Fatale i już na pierwszy rzut oka zwraca na siebie uwagę na półce sklepowej - ciemne piwo oferowane jest w „białej” (przezroczystej) butelce 0,5 l, z purpurową etykietą, z wizerunkiem kobiety stylizowanej na lata dwudzieste ubiegłego wieku. Browar liczy na zainteresowanie nowym piwem zarówno ze strony kobiet jak i mężczyzn. Jego cena detaliczna wyniesie ok. 4,50 zł.
Femme Fatale to pierwsze ciemne piwo produkowane przez browar Pilsweizer, który w ofercie miał już 13 rodzajów złocistego trunku, jednak do tej pory były to piwa wyłącznie jasne.
- Pomysł by uwarzyć ciemne piwo, nieco mocniejsze od standardowych lagerów, ale jednocześnie nie za mocne, by wpisywało się dobrze także w gusta kobiet, mieliśmy od dawna. Teraz wprowadzamy go w życie. Poszerzając w ten sposób naszą ofertę nawiązujemy jednocześnie do historii, bo poprzednim razem ciemne piwo w browarze w Grybowie było warzone w latach 70-tych ubiegłego wieku, kiedy właścicielem grybowskiego browaru był browar Okocim - mówi Andrej Chovanec, Dyrektor Marketingu i Członek Zarządu Browaru Pilsweizer.
Femme Fatale jest piwem dolnej fermentacji z kawowym smakiem. Ma 13-procentowy ekstrakt i 6 procent zawartości alkoholu. Do jego produkcji wykorzystywane są trzy słody: monachijski, karmelowy, pilzneński; oraz dwa chmiele: marynka i lubeski. Jest butelkowane w przezroczyste („białe”) butelki.
Femme Fatale właśnie trafia do hurtowni i sklepów w województwie małopolskim, docelowo - w ciągu kilku tygodni - trafi do dystrybucji ogólnopolskiej (Browar Pilsweizer współpracuje z hurtowniami, sklepami i pubami we wszystkich województwach kraju).
Producent piwa Femme Fatale - Browar Pilsweizer - jest bezpośrednim kontynuatorem tradycji założonego w 1804 r. w Siołkowej obok Grybowa browaru, który dynamicznie zaczął się rozwijać po przejęciu go w 1887 r. przez czeskiego piwowara Franciszka Paschka. Jest obecnie jedynym browarem regionalnym w Małopolsce i na Podkarpaciu.
Źródło, Fot.: ŁubuDubu PR