Lorenz publikuje Raport z postępów w zakresie zrównoważonego rozwoju za 2022 rok
Lorenz publikuje dane liczbowe i podsumowuje najważniejsze działania w zakresie zrównoważonego rozwoju, które firma przeprowadziła w 2022 r. w całej Grupie. To m.in. przystąpienie do inicjatywy Science Based Targets initiative (SBTi) oraz sukcesywne zmiany produktów, których efektem ma być redukcja soli i plastiku. Ponadto firma w ubiegłym roku wyznaczyła sobie kolejny cel – jest nim współpraca z rolnikami korzystającymi z metod rolnictwa regeneratywnego z intencją przeciwdziałania kryzysowi klimatycznemu i wspierania bioróżnorodności.
Lorenz łączy radość życia i odpowiedzialność – to podejście strategiczne firmy, które wyznacza także jej dalszy rozwój w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości, z myślą o kolejnych pokoleniach. Znajduje ono odzwierciedlenie w różnorodnych inicjatywach, które firma zawarła w swoim pierwszym Raporcie zrównoważonego rozwoju, opublikowanym w 2020 r., i kontynuuje w następnych latach.
W 2022 r. firma podsumowuje dotychczasowe działania i wyznacza kolejne cele w siedmiu obszarach: „Zdrowie konsumentów i odżywianie”, „Opakowania”, „Odpowiedzialne zaopatrzenie”, „Klimat i zasoby”, „Rolnictwo regeneratywne”, „Zaangażowanie społeczne” i „Nasi pracownicy”. W najnowszym raporcie Lorenz po raz pierwszy publikuje dane liczbowe dotyczące statusu realizacji postawionych celów. Jest to ważny krok naprzód, który zapewnia transparentność wewnętrzną i zewnętrzną w zakresie poczynionych postępów, a jednocześnie pokazuje, gdzie leżą największe wyzwania.
W ramach strategii zrównoważonego rozwoju Grupa Lorenz wyznaczyła sobie konkretne cele, m.in. zmniejszenie zawartości soli o 15% i wykorzystanie o 15% mniej plastiku do 2025 r. (w porównaniu z rokiem 2019). Ponadto planowane jest osiągnięcie zerowej emisji netto wzdłuż całego łańcucha wartości do 2045 r.
Cały czas podejmujemy szereg działań mających na celu redukcję plastiku, poprawę naszych receptur, zmniejszenie śladu węglowego czy optymalizację łańcucha dostaw. Zmiany objęły już część marek dostępnych na polskim rynku, np. Chipsletten: chipsy te mają dziś o 30% mniej soli od produkowanych przez nas dotychczas, a zarazem zachowują ceniony przez konsumentów smak. Aby ograniczyć ilość farby, sukcesywnie zmieniamy opakowania, tak by zadruk ich tylnej części był tylko w dwóch kolorach. Zmianami objęliśmy wszystkie nasze marki, w tym Crunchips, Curly i Monster Munch – mówi Bartosz Sikorski, Kierownik CSR w firmie Lorenz.
Dołączając do Science Based Targets initiative (SBTi), firma zrobiła ważny krok naprzód w tej dziedzinie i wzmocniła swoje ambicje w zakresie ochrony klimatu. Nowy cel wyznaczony w 2022 r. również jest tego wyrazem: od 2024 r. Lorenz chce pozyskać ponad 50 rolników zajmujących się uprawą ziemniaków do stosowania metod rolnictwa regeneratywnego z intencją przeciwdziałania kryzysowi klimatycznemu oraz wspierania bioróżnorodności.
Cieszymy się z tego, co udało nam się dotąd osiągnąć, ale jesteśmy również świadomi, że przed nami jeszcze dużo pracy. Będziemy nadal robić wszystko, co w naszej mocy, aby zrealizować postawione przez Lorenz cele. Jest to możliwe tylko z pomocą naszych licznych pracowników i partnerów na całym świecie. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni – mówi Moritz Bahlsen, właściciel Lorenz.
Lorenz kieruje się na swojej drodze zasadami inicjatywy UN Global Compact. Jako sygnatariusz największej na świecie inicjatywy na rzecz odpowiedzialnego prowadzenia biznesu, firma aktywnie wspiera Agendę 2030 ONZ i współpracuje z innymi uczestnikami na całym świecie, aby wcielić w życie Cele Zrównoważonego Rozwoju.
Więcej informacji na temat celów i działań Grupy Lorenz można znaleźć w aktualnym Raporcie z postępów w zakresie zrównoważonego rozwoju za 2022 rok, który jest już dostępny na stronie:
Komentarze