Partner serwisu
14 lipca 2017

WMFTG uzupełnia rodzinę pomp procesowych dla producenctów żywności i napojów

Kategoria: Przetwórstwo i napoje

Dzięki dodaniu dwóch większych modeli, Watson-Marlow Fluid Technology Group (WMFTG) skompletowało rodzinę pomp procesowych do zastosowań przemysłowych, w branży wodno-kanalizacyjnej, oraz w przemyśle spożywczym. Obok wcześniejszego modelu 530 wprowadzono teraz pompy 630 i 730 z rozbudowanym interfejsem sterowania oraz jasnym, kolorowym wyświetlaczem.

WMFTG uzupełnia rodzinę pomp procesowych dla producenctów żywności i napojów

Pozbawione zaworów i uszczelek na drodze pompowanego medium, za to charakteryzujące się bezkonkurencyjną zakresowością, pompy perystaltyczne Watson-Marlow 530, 630 i 730 odgrywają coraz większą rolę w zastosowaniach wymagających niezawodnego dozowania płynów agresywnych, wrażliwych na ścinanie lub wymagających ochrony przed zanieczyszczeniami. Pompowana ciecz przepływa przez specjalny wąż nie mając żadnego kontaktu z otoczeniem ani z mechanizmem pompy. Dzięki pięcioletniej gwarancji nowe pompy zapewniają użytkownikom pełne bezpieczeństwo niezbędne w wymagających zastosowaniach przemysłowych.

Skrócone przestoje

Najnowsze pompy procesowe WMFTG zostały zaprojektowane tak, aby skrócić przestoje, zoptymalizować dozowanie i zapewnić maksymalną elastyczność – jedna rodzina pomp do wszystkich zastosowań. W modelu 730 przepływ może wynosić od jednego mikrolitra aż do 55 l/min. Zarówno pompy 630 jak i 730 są dostępne w czterech wersjach napędów i z dwoma wariantami jednokanałowych głowic. Pompy 630 umożliwiają regulację prędkości obrotowej w zakresie 2650:1, a pompy 730 – nawet 3600:1.

Zachowanie imponującej precyzji i spójność procesu są możliwe dzięki nowemu, prostemu w obsłudze panelowi sterowniczemu, którego obsługa wymaga minimalnej liczby wciśnięć przycisków, co ogranicza ryzyko popełnienia kosztownych pomyłek. Ponadto zwiększono bezpieczeństwo procesu dzięki dodatkowej, trzypoziomowej blokadzie PIN. Pompy są urządzeniami autonomicznymi, łatwymi w konfiguracji i nie wymagają dodatkowych napędów o zmiennej prędkości ani skomplikowanych urządzeń sterujących. Mogą być sterowane ręcznie, zdalnie, analogowo lub cyfrowo w standardzie RS485, mają też wbudowaną możliwość podłączenia do sieci PROFIBUS.

Zastosowania

Pompy Watson-Marlow są preferowane w licznych branżach, w zastosowaniach wymagających niezawodnego dozowania agresywnych chemikaliów. Pompy procesowe są szeroko używane np. przy oczyszczaniu wody i ścieków kanalizacyjnych do dozowania podchlorynu sodu i innych popularnych środków dezynfekujących – dzięki czemu ogranicza się konieczność konserwacji i unika powstawiania korków parowych.

Urządzenia z rodziny 530, 630 i 730 w oczywisty sposób przewyższają inne technologie pompowania dzięki niezrównanemu zakresowi przepływu oraz możliwości prostego przyłączenia do istniejącego układu sterowania, co obniża koszty chemikaliów i poprawia parametry procesu. Typowa dozująca pompa membranowa ma zakres regulacji przepływu na poziomie 100:1, podczas gdy w pompach WMFTS parametr ten wynosi 3600:1.

Producenci żywności i napojów wykorzystują pompy tego typu do zapewnienia integralności wyrobu w całym procesie produkcji. Pompy 530, 630 i 730 umożliwiają bowiem bezpieczne dozowanie i pompowanie substancji barwiących, aromatycznych, klarujących i dodatków w sposób delikatny i nie narażający ich na naprężenia ścinające.

Dostępne węże

Wykorzystywane przez firmę węże z Marprenu, elastomeru termoplastycznego o wysokiej trwałości i odporności na środki chemiczne, są idealne do zastosowań przemysłowych, ponieważ mają szeroki zakres kompatybilności chemicznej, długą żywotność oraz niską przenikalność gazową.

W zależności od wymagań procesu pompy mogą być wyposażone w elementy LoadSure mocowane na miejscu w prosty sposób, uniemożliwiający popełnienie pomyłki podczas instalacji. Dzięki opatentowanym złączom D LoadSure i prostemu w montażu rotora ze sprzęgłem, wąż roboczy może zostać wymieniony w czasie krótszym, niż minuta, przez pracownika nie posiadającego żadnych specjalnych umiejętności.

 

Źródło: Informacja prasowa

Fot.: 123rf.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ