UNLEASH 2018 źródłem innowacji na rzecz zrównoważonego rozwoju
30 maja w Singapurze rusza UNLEASH 2018, czyli największe na świecie laboratorium poświęcone opracowaniu innowacyjnych rozwiązań, które pomogą zrealizować cele zrównoważonego rozwoju ONZ (SDG’s). Wśród starannie wytypowanych uczestników znalazła się Polka z Carlsberg Polska, pracująca w Browarze Okocim. UNLEASH potrwa do 6 czerwca.
Mówiąc o UNLEASH, Flemming Besenbacher, prezes Grupy Carlsberg oraz przewodniczący Fundacji Carlsberg, powiedział:
Jestem głęboko przekonany, że młodzi ludzie potrafią wykorzystać swoją wiedzę, kreatywność, pasję i wizjonerskie pomysły, aby wesprzeć rozwiązanie niektóre z najbardziej palących wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Zgromadziliśmy niezwykle zróżnicowaną grupę młodych i zaangażowanych talentów do wspólnego tworzenia innowacyjnych rozwiązań dla celów zrównoważonego rozwoju ONZ. Czekam niecierpliwie, aby ich powitać w Singapurze i oficjalnie przypieczętować status UNLEASH jako globalnego i wpływowego ruchu na rzecz celów ONZ.
Podczas inauguracyjnego UNLEASH odbywającego się w Danii w ubiegłym roku, 1000 przedstawicieli pokolenia milenialsów ze 129 krajów wypracowało 197 rozwiązań, których realizacja jest obecnie wspierana przez UNLEASH – inwestorów, ekspertów, mentorów i ponad 200 partnerskich organizacji z całego świata.
Talenty Carlsberga
Firma Carlsberg wyśle na UNLEASH 6 młodych utalentowanych osób. Pełni zapału pracownicy z Danii, Francji, Polski, Rosji i Wietnamu zostali wybrani w ramach międzynarodowego konkursu. Wśród szóstki pracowników Grupy znalazła się Barbara Kolber, pracująca w Browarze Okocim należącym do Carlsberg Polska.
Udział w UNLEASH to dla mnie ogromne wyróżnienie. Cieszę się, że będę mogła reprezentować Carlsberg Polska. Nasza firma buduje swój biznes na mocnych zrównoważonych podstawach, ważną rolę odgrywa tu strategia CSR Together Towards Zero. Wierzę, że to jedyna droga, aby świat mógł funkcjonować harmonijnie. To dla mnie ogromne wyzwanie i jednocześnie radość, że będę mogła dołożyć swoją cegiełkę do realizacji globalnych celów zrównoważonego rozwoju ONZ – powiedziała Barbara Kolber.
Młodzi ludzie wyznaczają kierunek
Podczas tegorocznego szczytu w Davos, Grupa Carlsberg ogłosiła utworzenie Społeczności Młodych Naukowców, której celem jest zaadresowanie głównych globalnych wyzwań związanych ze zmianami klimatu i ochroną zasobów wodnych. Skupiono się przede wszystkim na wsparciu osiągnięcia celów Grupy ujętych w strategii zrównoważonego rozwoju Together Towards ZERO.
Ogłoszony w czerwcu 2017 r, program Together Towards ZERO wzywa do zdecydowanych działań, aby przeciwdziałać takim globalnym problemom jak zmiana klimatu, dostęp do zasobów wodnych i zdrowie publiczne. Program jest integralną częścią strategii SAILL’22 Grupy Carlsberg i tworzą go cztery główne ambicje Grupy – ZERO śladu węglowego, ZERO marnowania wody, ZERO nieodpowiedzialnej konsumpcji oraz kultura ZERO wypadków. Grupa Carlsberg wyznaczyła osiągnięcie tych celów na 2030 r. z etapem pośrednim w 2022 r. Program Together Towards ZERO został opracowany w partnerstwie z wiodącymi globalnymi ekspertami np. WWF i Carbon Trust, w oparciu o badania naukowe. Cele te są zgodne z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ.
Komentarze