Partner serwisu
02 lipca 2019

Wina z regionu Villány zrobione przez Zoltana Polgara wchodzą na polski rynek

Kategoria: Alkohole

Wina z regionu Villány zrobione przez Zoltana Polgara wchodzą na polski rynek. Wyjątkowa oferta jest już dostępna w sklepie dobrewino.pl.

Wina z regionu Villány zrobione przez Zoltana Polgara wchodzą na polski rynek

Na polski rynek trafia właśnie wino wyprodukowane na Węgrzech we współpracy węgierskiej rodziny Polgar i polskiej rodziny Tauber Wasilewski. Dystrybutorem jest Partner Center jeden z czterech największych dilerów win w Polsce. Wyjątkowa oferta dostępna jest w sklepie internetowym dobrewino.pl. Ceny ukształtowane zostały na poziomie nieco ponad 200 zł za butelkę.

Wino „wyprodukowane przez Zoltana Polgara dla polskich przyjaciół” – odwołuje się do historycznej tradycji przyjaźni polski węgierskiej.

Zoltan i Katalin Polgar to węgierskie małżeństwo winiarskie od wielu pokoleń. Prowadzą oni jedną z czołowych winnic na Węgrzech w regionie Villany. Region Villány słynie z produkcji najbardziej szlachetnych i tradycyjnych win w Środkowej Europie. W tej położonej na południu nasłonecznionej części Węgier, tuż przy granicy z Chorwacją, wyrasta nagle niewielkie pasmo wzgórz, które od XVIII wieku obsadzone są licznymi krzewami winogron tworząc najbardziej znany w tej części Europy region winiarski.

Joanna Tauber i Maciej Wasilewski to polskie rodzeństwo, które przed laty zainwestowało w winnicę Polgarów, a kilka lat temu wraz z Zoltanem stworzyło wina pod marką Tauber Wasilewski.

W tym roku na polski rynek przygotowany został m.in. Syriah 2015, na bazie sadzonek winogron, które Polgar sprowadził 20 lat temu z Francji na Węgry. W ofercie znalazł się również Cabernet Franc 2015.

Dla koneserów przygotowano też dwa wielkie wina Credo 2012 o aksamitnym, uwodzącym smaku i męski Elixir przechowywany w dębowych beczkach i wymagający dekantowania.

Region Villany i położone w nim miasteczko kultywują antyczną tradycję uprawy winorośli zapoczątkowaną tam przez Rzymian, kontynuowaną przez Turków, niemieckich osadników a teraz przez winiarzy węgierskich. To tam rodzina Polgar od początku przemian gospodarczych przywracała dawną świetność kilkusetletnim piwnicom, starym dębowym beczkom i krzewom winogron.

Obecnie winnica ma ponad 60 hektarów. Polska rodzina Tauber Wasilewski kupiła tam od Zoltana i Katalin część winnicy i wieloletnią przyjaźń przypieczętowała wspólną inwestycją i stworzeniem nowych win oraz marki przeznaczonych na polski rynek.

źródło: newseria.pl
fot. 123rf.com/fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ