Partner serwisu
31 lipca 2018

Produkcja Oleju Wielkopolskiego z certyfikatem ISCC

Kategoria: Aktualności

Zakład produkcyjny Oleju Wielkopolskiego przeszedł pomyślnie audyt i otrzymał ceryfikat International Sustainability & Carbon Certification (ISCC). Jest to, obok certyfikatów IFS Food i BRC, trzeci dokument potwierdzający najwyższą jakość produkcji Oleju Wielkopolskiego, który wpisuje się w deklarację firmy Princes o zrównoważonym rozwoju i dbałości o środowisko.

Produkcja Oleju Wielkopolskiego z certyfikatem ISCC

Olej Wielkopolski tłoczony tylko raz powstaje z polskiego rzepaku. Od momentu wprowadzenia go na rynek w 2010 roku zdobył on rzesze fanów, którzy używają go w kuchni na co dzień. Dużą popularnością cieszy się również jego wersja słonecznikowa oraz wariant Oleju Wielkopolskiego Rzepakowego połączonego z Oliwą Extra Virgine.

Do tej pory konsumenci wybierali Wielkopolski ze względu na jego walory smakowe i potwierdzoną nagrodami oraz atestami jakość, od teraz do argumentów przemawiających za zakupem Oleju Wielkopolskiego dołącza kolejny certyfikat potwierdzający jakość jego produkcji, która odbywa się z poszanowaniem środowiska naturalnego i zasad zrównoważonego rozwoju.

Zakład produkcyjny firmy Princes w Szamotułach, gdzie produkowany jest głównie rzepakowy Olej Wielkopolski to jeden z najnowocześniejszych tego typu zakładów w Polsce. Wśród akredytacji i certyfikatów, które zostały mu przyznane wcześniej znajduje się BRC - Światowy Standard Bezpieczeństwa Żywności. Sygnuje on wysoką oceną m.in. system HACCP oraz zasady GMP i GHP. Drugim certyfikatem, który został przyznany zakładowi w Szamotułach jest IFS Food. Określa on wymagania wobec producentów żywności ze szczególnym uwzględnieniem dostarczających żywność do sieci handlowych zakładów spożywczych.

Na początku 2018 roku zakład produkujący Olej Wielkopolski przeszedł kolejny audyt, który zakończył się przyznaniem certyfikatu ISCC.

Certyfikat ISCC, pozyskany przez Olej Wielkopolski jest wyrazem zaangażowania i odpowiedzialności marki w takim zakresie jak:

  • redukcja emisji gazów cieplarnianych (GHG),
  • zrównoważona gospodarka gruntowa,
  • ochrona naturalnych biosfer,
  • dążenie do zrównoważonego funkcjonowania społecznego.

System Certyfikacji Łańcucha Produkcji Biomasy i Biopaliw ISCC dotyczy wszystkich rodzajów biomasy dostępnych na rynku UE oraz poza jej granicami. Odwołuje się do procedur i standardów zrównoważonego rozwoju określonych w Dyrektywie UE w sprawie promocji źródeł energii odnawialnej (2009/28/EC).

Certyfikacja ISCC PLUS, którą otrzymał Olej Wielkopolski, daje możliwość rozszerzenia zakresu zrównoważonego rozwoju o zastosowania bioenergii do produkcji żywności w dziedzinach technicznych i chemicznych oraz innych (np. biomasa stała).

Poddając się audytowi ISCC producent Oleju Wielkopolskiego ma nadzieje, że konsumenci docenią przejrzystość działania i dbałość o otaczajace nas środowisko

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ