Partner serwisu
20 maja 2020

Grupa Carlsberg dołącza do ponad 150 globalnych korporacji, aby wezwać rządy krajów do zeroemisyjnej odbudowy po COVID-19

Kategoria: Aktualności

Przedstawiciele biznesu chcą wspólnie dążyć do osiągnięcia gospodarki bezemisyjnej, uzasadniając swoje działania badaniami naukowymi. Jednocześnie wzywają rządy państw do realizacji tego celu, dostosowując swoją pomoc ekonomiczną i odbudowę po pandemii COVID-19 do najnowszych badań nad klimatem. Inicjatywa została powołana do życia w maju 2020 r. przez UN Global Compact, Science Based Target oraz koalicję "We Mean Business".

Grupa Carlsberg dołącza do ponad 150 globalnych korporacji, aby wezwać rządy krajów do zeroemisyjnej odbudowy po COVID-19

Oświadczenie w ramach inicjatywy „Uniting Business and Governments to Recover Better” (pl. „Jednoczymy biznes i rządy dla szybszej odbudowy”) zostało podpisane przez 155 firm o łącznym kapitale rynkowym 2,4 bln dolarów (2,4 trillion USD) i zatrudniających ponad 5 mln pracowników. Jego sygnatariusze wzywają  rządy na całym świecie do dostosowania pomocy gospodarczej i działań naprawczych, podejmowanych w związku z pandemią COVID-19, do najnowszych osiągnięć nauki w dziedzinie klimatu. Współpraca przy tej inicjatywie jest największym w historii wysiłkiem na rzecz klimatu, wspieranym i prowadzonym przez Dyrektora Generalnego ONZ.  

Rządy mają do odegrania kluczową rolę przy dostosowywaniu polityki i planów naprawczych do najnowszej wiedzy naukowej o klimacie, ale nie mogą same napędzać systemowej transformacji społeczno-gospodarczej. Aby poradzić sobie z powiązanymi kryzysami, zdrowotnym i klimatycznym, z którymi mamy teraz do czynienia, musimy działać jako międzynarodowa społeczność i wspólnie realizować cele zrównoważonego rozwoju i porozumienia paryskiego – mówi Lila Karbassi, szef programów UN Global Compact i członek zarządu Science Based Targets Initiative. – Firmy, które podpisały oświadczenie, są liderami w prowadzeniu ambitnych działań opartych na nauce, które pomogą zwiększyć naszą odporność na przyszłe wstrząsy i katastrofy – dodaje.  

Redukcja emisji dwutlenku węgla jest jednym z celów programu zrównoważonego rozwoju „Together Towards ZERO”. Od 2015 r. we wszystkich browarach Grupy udało się obniżyć emisję o 30 proc., dzięki wykorzystywaniu energii elektrycznej pochodzącej w 56 proc. ze źródeł odnawialnych oraz dzięki redukcji zużycia węgla o 89 proc. wagi.

Realizacja porozumienia paryskiego wymaga zdecydowanych wspólnych działań. To rządy tworzą plany odbudowy gospodarki w odpowiedzi na COVID-19, a my jako przedstawiciele biznesu zachęcamy, aby częścią tych pakietów i planów naprawczych były działania na rzecz klimatu. Carlsberg od lat sukcesywnie zmniejsza emisję gazów cieplarnianych zgodnie z założeniami naszego programu Together Towards ZERO. Jestem przekonany, że jeśli wszyscy będziemy partnersko współpracować w ramach nowo powołanej inicjatywy, to przejdziemy do niskoemisyjnego świata – powiedział Cees't Hart, Prezes Zarządu Grupy Carlsberg.

Celem Grupy Carlsberg jest osiągnięcie do 2030 r. zerowej emisji dwutlenku węgla w łańcuchu wartości i w browarach należących do Grupy na świecie. To pozwoli zaoszczędzić ponad 840 tysięcy ton CO2, co odpowiada usunięciu z dróg ponad 160 tysięcy samochodów rocznie . Natomiast obniżenie emisji o 30 proc. w całym łańcuchu dostaw (biorąc pod uwagę cały proces – od warzenia piwa po dostarczenie go do konsumenta – ang. beer-in-hand) pozwoli zaoszczędzić ponad 1,8 mln ton CO2, co odpowiada usunięciu z dróg ponad 360 tys. samochodów rocznie.  
Cele te pozostają ambicją Grupy Carlsberg niezależnie od sytuacji, w jakiej znalazł się biznes i społeczeństwa z powodu pandemii wywołanej koronawirusem.

Więcej informacji o inicjatywie na stronie: https://sciencebasedtargets.org/ceo-climate-statement/

 

źródło: informacja prasowa
Tagi: Carlsberg
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ